Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że od dnia 1 września 2021 r. przy każdym Oddziale PFRON uruchomione zostało Centrum Informacyjno-Doradcze dla osób z Niepełnosprawnością (CIDON).

W ramach działalności CIDON możecie Państwo uzyskać informacje m.in. na temat programów realizowanych przez PFRON, projektach realizowanych przez organizacje pozarządowe, dostępnym wsparciu finansowym i rzeczowym, likwidacji barier funkcjonalnych, systemie orzecznictwa, instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, możliwości wsparcia działalności gospodarczej i wiele innych.

Ponadto w CIDON można skorzystać z usługi specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją, czy otrzymać skierowanie do Ośrodka Wsparcia Testów (OWIT), gdzie już od II połowy 2022 r. będą mogły osoby z niepełnosprawnością przetestować sprzęt dostosowany do swojego rodzaju niepełnosprawności, a następnie ubiegać się o refundację w swoim powiecie.

Pracownicy Oddziału Kujawsko-Pomorskiego są do Państwa dyspozycji, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy oddziału.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (56 681 44 20), mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), osobistego (ul. szosa Chełmińska 30, III piętro, pokój 316).