PFRON uruchomił pomoc finansową na instytucje dotyczące zapewnienia dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Wsparcie dostępne jest w ramach nowego obszaru A Programu wyrównywania różnic między regionami III (PWRMRIII). Wnioski można składać od 1 listopada 2019 roku do Oddziałów terenowych PFRON.

Pomoc udzielana jest na przystosowanie części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych zarządzanych przez gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Inwestycja ma zapewnić dostępność do co najmniej dwóch lokali, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Dofinansowanie może wynieść nawet 165 000,00 zł. Szczegółowe wartości pomocy oraz wysokości udziału własnego w kosztach inwestycji określone są w Kierunkach działań oraz warunkach brzegowych obowiązujących realizatorów obszaru A „ PWRMR III’ w 2019 roku.

Pomoc PFRON jest komplementarna z instrumentem pożyczkowym Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).
Szczegóły dotyczące sposobu ubiegania się o wsparcie w ramach obszaru A.
Czy jesteś zarządcą w wielorodzinnym budynku mieszkalnym wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni mieszkaniowej, towarzystwa budownictwa społecznego, gminy?
Chciałabyś otrzymać dofinansowanie do inwestycji, która zapewni dostępność do lokali zamieszkiwanych przez osoby niepełnosprawne?

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) uruchomił nową formę wsparcia, która pozwoli Ci otrzymać środki na ten cel!
Zobacz jak wygląda proces ubiegania się o dofinansowanie:

  1. Przeczytaj informację o sposobie składania i rozpatrywania wniosków przez PFRON.
  2. Przygotuj niezbędną dokumentację dla planowanej lub realizowanej inwestycji.
  3. Wypełnij i złóż wniosek w Oddziale terytorialnym PFRON– pamiętaj o wypełnieniu wszystkich wymaganych pól oraz o niezbędnych załącznikach!
  4. Zaczekaj na decyzję o przyznaniu dofinansowania w ramach obszaru A – decyzja udzielona zostanie w postaci promesy.

Warunkiem zawarcia umowy z PFRON na realizację obszaru A programu jest przedstawienie kopii decyzji o udzieleniu pożyczki w ramach instrumentu pożyczkowego na zapewnienie dostępności budynków BGK.
Zachęcamy również do zapoznania się z pełną wersją Zasad naboru i realizacji wniosków w ramach obszaru A Programu wyrównywania różnic między regionami III. Szczegółowe informacje można uzyskać:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.